Yangın Battaniyeleri

Genel amaç küçük başlangıç aşamasında ki yangını söndürmek amacıyla tasarlanmış emniyet malzemesidir. Yangın battaniyesinde yapı olarak malzeme içeriği kısa süreli alev almayan,tutuşmayan cam elyaf veya ısı dayanımı daha yüksek olan karbon elyaf malzemeler kullanılmaktadır.

Yangın battaniyesi kullanırken yanan bir nesnenin üzerine çevreleyip örtüp  sıkı bir şekilde kapatılmak suretiyle oksijeni kesip  hava ile irtibatını engelleyerek kolayca söndürebilir. Bu sayede yangının büyümesi engellenir.

Yangın battaniyesi Dokumalı cam elyaf kumaştan imaldir.İki kavrama cepli ,bir yüzeyi cam elyaftan imal gri ve kenarları dikilmiş,katlanmış şeffaf bir torbada ambalajlanmıştır.

Genel amaç  yangın başlangıçlarının söndürülmesin de ,yangın ortamından kaçış ve kurtarma işlemleriyle yanan malzemelerin üstüne atılarak söndürme amacı ile kullanılır.

Yangın battaniyelerinde standart ebatımız 1600*2000mm dir. İstenilen ebatlarda imal edilebilmektedir.

Yangın güvenliğine ve insan hayatına önem veren her yerin; Yangın ortamında güvenle kaçıp kurtulmasında Molotof yangınlarında, akaryakıt otogaz istasyonlarında, tehlikeli madde taşıyan araçlarda konutlar ve otellerde kullanılması önerilir.